chceauto.pl
x
McLaren GT. Rasowe gran turismo

McLaren GT. Rasowe gran turismo

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-05-18 Opinie
McLaren GT to całkowicie nowy model, którym brytyjska marka zamierza wejść do nowego segmentu - gran turismo.

McLaren GT
McLaren GT
McLaren słynie z produkowania ekstremalnych samochodów sportowych, które dopiero na torze pokazują pełnię swoich możliwości. GT ma być inne - wciąż wygląda rasowo i ma doskonałe osiągi, ale jednocześnie jest na tyle komfortowe, że będzie można go używać na dłuższych trasach.

Wygodę dla dwóch osób ma zapewnić długie (468 cm) i szerokie (204,5 cm) nadwozie. Za to nisko, bo na wysokości 121 cm poprowadzono linię dachu.

McLaren GT
McLaren GT
We wnętrzu znajdziemy m.in. komfortowe, skórzane fotele, system nagłośnienia firmy Bowers&Wilkins, wirtualne zegary wyświetlane na 12,3-calowym ekranie oraz system infotainment z dotykowym ekranem o przekątnej 7 cali.

McLaren GT, podobnie jak inne modele, zbudowany został w oparciu o wykonany z włókna węglowego monokok. Tuż za kabiną wygospodarowano miejsce na silnik - znalazła się tam podwójnie doładowana jednostka 4.0V8 o mocy 620 KM (przy 7500 obr/min) i momencie 630 Nm (w zakresie 5500-6500 obr/min).

McLaren GT
McLaren GT
Silnik współpracuje z siedmiobiegową zautomatyzowaną przekładnią dwusprzęgłową, za pośrednictwem której moment obrotowy trafia na koła tylne. Skrzynia biegów, podobnie jak zawieszenie z adaptacyjnymi amortyzatorami może pracować w jednym z trzech trybów - Comfort, Sport i Track. Co ciekawe, prześwit można zwiększyć, podnosząc nadwozie o 2 cm, dzięki czemu będzie można pokonać zjazdy, krawężniki czy progi zwalniające.

McLaren GT
McLaren GT
Za hamowanie odpowiadają tarcze o średnicy 367 mm z przodu i 354 mm z tyłu. Opcjonalnie dostępne są tarcze karbonowe. Dzięki nim auto hamuje z 200 km/h do zera na 127 metrach, a ze 100 km/h do zera - na 32 metrach.

Wysoka moc w połączeniu z niską masą (w stanie suchym, bez płynów eksploatacyjnych auto waży tylko 1466 kg) gwarantują doskonałe osiągi - McLaren GT przyśpiesza do 100 km/h w 3,2 s, a 200 km/h pojawia się na liczniku po 9 s od startu. Prędkość maksymalna to 326 km/h.

Brytyjskie ceny McLarena GT zaczynają się od 163 tys. funtów. Auto można już zamawiać, przy czym pierwsze samochody wyjadą na drogi pod koniec roku.
Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

McLaren GT. Rasowe gran turismo - GALERIA ZDJĘĆ

McLaren GT. Rasowe gran turismoMcLaren GT. Rasowe gran turismoMcLaren GT. Rasowe gran turismoMcLaren GT. Rasowe gran turismoMcLaren GT. Rasowe gran turismoMcLaren GT. Rasowe gran turismoMcLaren GT. Rasowe gran turismoMcLaren GT. Rasowe gran turismoMcLaren GT. Rasowe gran turismo
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.