chceauto.pl
x
Mazda 2 po liftingu

Mazda 2 po liftingu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2024-02-11

Mazda 2 to klon Toyoty Yaris, który pojawił się w salonach na początku 2022 roku. Po dwóch latach od premiery debiutuje Mazda 2 po modernizacji, która teraz... ma bardziej wyglądać, jak Mazda.

  1. Mazda 2 po liftingu. Nadwozie
  2. Mazda 2 po liftingu. Napęd
  3. Mazda 2 po liftingu. Wersje wyposażeniowe
  4. Mazda 2 po liftingu. Ceny

Mazda 2 po liftingu. Nadwozie

Gdy dostaje się gotowy model innego producenta, nie jest łatwo przystosować go do właśnej linii stylistycznej. Nie inaczej jest w przypadku Mazdy 2, po której już na pierwszy rzut oka widać, że jest to po prost Toyota Yaris. W wersji poliftingowej ma to być widać mniej, ale nie oszukujmy się - samą zmianą osłony chłodnicy tego zrobić się nie da.
Mazda 2 po liftingu
Mazda 2 po liftingu
Mazda 2 po liftingu otrzymał zmieniony zderzak i właśnie osłonę chłodnicy. Jej kształt faktycznie wygląda teraz trochę jak w innych Mazdach.

Mazda 2 po liftingu. Napęd

Nie ma zmian w zakresie napędu Mazda2 Hybrid (tak brzmi pełna nazwa, Hybrid miał odróżniać Mazdę 2 opartą na Yarisie od wychodzącej z produkcji Mazdy 2 własnej konstrukcji) jest wyposażona w hybrydowy napęd Toyoty.
Mazda 2 po liftingu
Mazda 2 po liftingu
Pod maską znajduje się trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1490 cm³ i mocy 92 KM oraz silnik elektryczny o mocy 59 kW (80 KM). Moc systemowa generowana przez oba silniki łącznie to 116 KM i jest o jedyna wersja napędowa.

Mazda2 przyspiesza do 100 km/h w 9,7 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 175 km/h.
Mazda 2 po liftingu
Mazda 2 po liftingu

Mazda 2 po liftingu. Wersje wyposażeniowe

Zmieniła się gama wypsażeniowa Mazdy 2. Model dostępny jest w pięciu wersjach: Prime-line, Centre-line oraz Exclusive-line, a także Homura i Homura Plus.

Wersja podstawowa – teraz o nazwie Prime-line – posiada m.in. automatyczną klimatyzację, złącze USB-C, bezprzewodową integrację ze smartfonem z Apple CarPlay i Android Auto, wyświetlaną na wyświetlaczu, który urósł do 9 cali.
Mazda 2 po liftingu
Mazda 2 po liftingu
Wersja Centre-line posiada dodatkowo podgrzewane fotele przednie, czujnik deszczu, felgi aluminiowe o średnicy 15 cali oraz cztery dodatkowe głośniki, zapewniające bardziej angażujące wrażenia dźwiękowe.

W poziomie Exclusive wyposażenie Centre-line zostało wzbogacone o automatycznie składane lusterka boczne, 16-calowe felgi aluminiowe, przednie i tylne czujniki parkowania, a także asystenta martwego pola (BSM) i asystenta kontroli parkowania (RCTA).
Mazda 2 po liftingu
Mazda 2 po liftingu
W porównaniu z wersją Exclusive, odmiana Homura wyposażona jest dodatkowo o lampy w pełnej technologii LED z przodu i z tyłu oraz 17-calowe felgi aluminiowe. Auto posiada przyciemniane szyby, w połowie winylowe skórzane fotele, dwustrefową automatyczną klimatyzacja oraz wewnętrzne oświetlenie LED.
Mazda 2 po liftingu
Mazda 2 po liftingu
W wersji Homura Plus dodano cyfrowy wyświetlacz kierowcy o przekątnej 12,3 cala, większy wyświetlacz multimedialny o przekątnej 10,5 cala, wyświetlacz head-up i system nawigacji. Panoramiczny szklany dach i lusterka w osłonach przeciwsłonecznych kierowcy i pasażera są również dostępne w tym modelu.

Mazda 2 po liftingu. Ceny

Polscy dealerzy Mazdy przyjmują już zamówienia na Mazdę 2 po liftingu. Cennik zaczyna się od kwoty 101 900 zł.

Mazda 2 po liftingu - GALERIA ZDJĘĆ

Mazda 2 po liftinguMazda 2 po liftinguMazda 2 po liftinguMazda 2 po liftinguMazda 2 po liftinguMazda 2 po liftinguMazda 2 po liftinguMazda 2 po liftingu

Zobacz także

Koniec Mazdy 6 i Mazdy 2. A także MX-5

Koniec Mazdy 6 i Mazdy 2. A także MX-5 2023-01-21

Rozpoczęty 2023 rok w Maździe biegnie pod znakiem zmian w gamie modelowej marki w Polsce. Do oferty dołączyła właśnie Mazda MX-30 R-EV, samochód napędzany silnikiem elektrycznym ,z możliwością ładowania z sieci oraz z silnikiem Wankla w roli...
Mazda 2 hybrid - znamy cenę

Mazda 2 hybrid - znamy cenę 2022-01-28

Mazda ogłosiła właśnie polski cennik i dane techniczne modelu 2 w wersji hybrydowej. Samochód z segmentu B, będący bliźniakiem nowej Toyoty Yaris, można zamawiać od początku lutego u wszystkich dealerów Mazdy w cenie od 79 900 zł za wersję PURE.W...
Mazda 2 Hybrid. Tak, to... Toyota Yaris

Mazda 2 Hybrid. Tak, to... Toyota Yaris 2021-12-06

Mazda 2 obecnej generacji wkrótce zakończy swój żywot - ten produkowany od 2014 roku samochód zniknie z produkcji. Jego następcą będzie Mazda 2 Hybrid, czyli... Toyota Yaris ze zmienionym logo.Mazda 2 Hybrid jest najnowszym efektem współpracy...
Mazda 2 po zmianach

Mazda 2 po zmianach 2021-08-17

Mazda2 to jeden z najstarszych modeli tego producenta. Pojazd został właśnie poddany modernizacji.Mazda 2 debiutowała w 2014 roku, po siedmiu latach pora więc na wprowadzenie nowej generacji. Japończycy chyba jednak są zadowoleni z poziomu sprzedaży...
Mazda 2 po liftingu. Polskie, wysokie ceny

Mazda 2 po liftingu. Polskie, wysokie ceny 2019-09-08

Już od października będzie można zamawiać zmodernizowaną Mazdę 2. Dostawa pierwszych egzemplarzy z produkcji styczniowej przewidywana jest na przełom lutego i marca 2020 r.Mazda 2 po liftingu nadal charakteryzuje stylistką nadwozia inspirowaną...
Mazda 2 po liftingu

Mazda 2 po liftingu 2019-07-27

Japoński oddział Mazdy rozpoczą zbieranie zamówień na zmodernizowany model 2. Przy okazji dowiedzieliśmy się całkiem sporo o tym modelu.Zmiany stylistyczne w Maździe 2 są spore, szczególnie z przodu, gdzie pojawiły się nowe światła, osłona...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS