chceauto.pl
x
Limitowany McLaren Speedtail

Limitowany McLaren Speedtail

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2018-11-02 Opinie
McLaren zaprezentował całkowicie nowy pojazd o nazwie Speedtail. Samochód jest najbardziej dopracowanym aerodynamicznie i najszybszym drogowym modelem marki w całej jej historii.

McLaren Speedtail
McLaren Speedtail
McLaren Speedtail napędzany jest układem hybrydowym o mocy 1050 KM. I... to właściwie wszystko co wiemy o napędzie. Potężna moc oznacza niesamowite osiąg - Speedtail rozpędza się w 12,8 s do... 300 km/h, zaś prędkość maksymalna wynosi 250 mil/h, czyli 403 km/h.

Osiągnięcie prędkość maksymalnej jest możliwe wyłącznie po uruchomieniu specjalnego trybu jazdy o nazwie Velocity. Włącza się go przełącznikiem umieszczonym na... posufitce, a powoduje on m.in. obniżenie zawieszenia o 3,5 cm (dzięki czemu auto tylko 112 cm wysokości) i schowanie kamer, które zastępują lusterka wsteczne.

McLaren Speedtail
McLaren Speedtail
Wnętrze McLarena Speedtail jest równie niezwykłe, co jego osiągi. Samochód zbudowano w architekturze 1+2, co oznacza, że kierowca siedzi z przodu, centralnie na środku samochodu, natomiast za nim wygospodarowano miejsce dla dwóch pasażerów.

Przed oczami kierowcy umieszczono aż pięć ekranów. Ten na środku dostarcza podstawowych informacji na temat jazdy (jak prędkość czy obroty silnika), natomiast dwa kolejne są dotykowe i służą do sterowania pokładowymi systemami (jak nawigacja czy klimatyzacja). Dwa ostatnie ekrany służą do wyświetlania obrazów z kamer zastępujących lusterka wsteczne.

McLaren Speedtail
McLaren Speedtail
Ponieważ kierowca siedzi na środku samochodu, zabrakło miejsca na konsolę środkową. Stąd wiele elementów sterujących przeniesiono na podsufitkę (jest to rozwiązanie spotykane np. w samolotach). To właśnie tam znajdziemy np. sterowanie trybami jazdy, otwieranie podnoszonych drzwi czy... przełącznik kierunku jazdy (czyli sterowanie skrzynią biegów).

McLaren Speedtail to duży samochód - jego wykonane w włókna węglowego i tytanu nadwozie ma niemal 514 cm długości. Masa własna, w dużej mierze zapewne z powodu stosowania napędu hybrydowego (co wymusza montaż baterii), wynosi 1430 kg i to bez płynów eksploatacyjnych.

McLaren Speedtail wejdzie do limitowanej seryjnej produkcji - w sumie powstanie 106 egzemplarzy. Cena jednego to 1,75 mln funtów netto, czyli bez podatku VAT. Cała produkcja została już wykupiona, a pierwsi szczęśliwszy odbiorą swoje samochody na początku 2020 roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Limitowany McLaren Speedtail - GALERIA ZDJĘĆ

Limitowany McLaren SpeedtailLimitowany McLaren SpeedtailLimitowany McLaren SpeedtailLimitowany McLaren SpeedtailLimitowany McLaren SpeedtailLimitowany McLaren SpeedtailLimitowany McLaren SpeedtailLimitowany McLaren Speedtail
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.