chceauto.pl
x
Lexus LC po liftingu (technicznym)

Lexus LC po liftingu (technicznym)

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2020-06-29 Opinie
Lexus zaprezentował odświeżony model LC. Zmiany dotyczyły wyłącznie kwestii technicznych!

Lexus LC 500
Lexus LC 500
Poprawki wprowadzone w roku modelowym 2021 zapewniają "szybsze reakcje oraz większą zwinność i stabilność prowadzenia". Lexus wprowadził zmiany w układzie zawieszenia i obniżył masę. Szczegółowych zmian dokonano również w hybrydowym napędzie Multi Stage Hybrid oraz w 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów Direct Shift. Zmodyfikowano też układ kierowniczy wersji LC 500h, a hamulce dostrojono tak, aby kierowca mógł lepiej je wyczuć.

Lexus LC 500
Lexus LC 500
Zmiany w przednim i tylnym zawieszeniu zmniejszyły masę nieresorowaną samochodu o około 10 kg, dzięki zastosowaniu kutego aluminium w dolnych wahaczach, cieńszych i pustych w środku stabilizatorów oraz nowego materiału o wysokiej wytrzymałości w sprężynach śrubowych. Same sprężyny zostały wzmocnione. Elektronicznie sterowane amortyzatory w przednim zawieszeniu zostały przeprogramowane na dłuższy skok, a sztywność przednich i tylnych poduszek zoptymalizowana, zapewniając płynniejszą pracę i redukcję drgań, wywoływanych nierównościami nawierzchni.

Lexus LC 500
Lexus LC 500
Do poprawienia krzywej momentu obrotowego, przenoszonego w modelu LC 500 za pośrednictwem 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów Direct Shift, Lexus wykorzystał systemy przetwarzające duże zbiory danych. Pozwoliło to uzyskać jeszcze bardziej bezpośrednie reakcje na działania kierowcy. Skupiono się na tzw. "strefie aktywnej”, czyli wykorzystywanym w większości sytuacji zakresie od 50 do 70 proc. otwarcia przepustnicy – z przekładnią umożliwiającą zwiększenie prędkości obrotowej przed zmianą na następny bieg.

Techniczne udoskonalenia zapewniają również płynniejsze przyspieszenie i pozwalają na automatyczną redukcję biegu na drugi (zamiast trzeciego), podczas hamowania przed wejściem w zakręt. Popracowano też nad zmianą biegów w celu szybszego wychodzenia z zakrętów.

Lexus LC 500
Lexus LC 500
Ulepszony LC 500h korzysta z nowego sterowania wysokonapięciowym, litowo-jonowym akumulatorem hybrydowym, które zwiększa użyteczny zakres działania baterii i pozwala na zwiększenie momentu obrotowego w silniku elektrycznym. Pomaga uzyskać mocniejsze przyspieszenie, zarówno podczas przemieszczania się ulicami miasta, jak i podczas jazdy krętymi drogami.

Lexus LC 500
Lexus LC 500
Dla uzyskania bardziej efektywnego hamowania i stabilności przy wysokich temperaturach i znacznych prędkościach, Lexus zastosował w modelu LC Coupe większe klocki hamulcowe o wyższym współczynniku tarcia. W układzie hamulcowym nadal są wykorzystywane wentylowane przednie i tylne tarcze z przeciwstawnymi, sześciotłoczkowymi, monoblokowymi aluminiowymi zaciskami z przodu i czterotłoczkowymi z tyłu. Czarne obudowy zacisków są ozdobione białym logo Lexusa.W ramach dopracowania szczegółów, zmieniono nawet powierzchnię pedału hamulca, dla zapewnienia większego obszaru kontaktu i bardziej naturalnych odczuć kierowcy!

Lexus LC 500
Lexus LC 500
Zastosowanie dodatkowych wzmocnień i mocowań zwiększyło sztywność osadzenia kolumny kierownicy, pomagając osiągnąć lepszą stabilność prowadzenia. Środki te obejmują wzmocnienie deski rozdzielczej i usztywnienie obszaru, w którym znalazły się wsporniki górnego i dolnego przegubu kolumny kierowniczej. Ponadto zmieniono także mocowanie fotela kierowcy i jego wsporników. Aktualizacje oprogramowania układu kierowniczego o zmiennym przełożeniu (Variable Gear Ratio Steering), dynamicznego układu sterującego kołami tylnej osi (Dynamic Rear Steering) oraz elektrycznego wspomagania kierownicy dodatkowo zaostrzyły jego reakcje.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Lexus LC po liftingu (technicznym) - GALERIA ZDJĘĆ

Lexus LC po liftingu (technicznym)Lexus LC po liftingu (technicznym)Lexus LC po liftingu (technicznym)Lexus LC po liftingu (technicznym)Lexus LC po liftingu (technicznym)Lexus LC po liftingu (technicznym)Lexus LC po liftingu (technicznym)Lexus LC po liftingu (technicznym)Lexus LC po liftingu (technicznym)Lexus LC po liftingu (technicznym)
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.