chceauto.pl
x
Lamborghini Huracán Tecnica

Lamborghini Huracán Tecnica

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-04-13 Opinie
Drapieżny design, napęd na tylne koła, wolnossący silnik V10 nowej generacji, zapewniający 640 KM mocy i maksymalny moment obrotowy 565 Nm, a także rewolucyjne technologie, w tym system LDVI, innowacyjny układ chłodzenia hamulców oraz nowoczesny układ wydechowy – tak prezentuje się gorąca premiera Lamborghini. Huracán Tecnica to samochód dla kierowców, którzy poszukują sportowych emocji.

[image40593 rihgt]Najnowsza propozycja od Lamborghini to kolejna odsłona sportowego Huracána. Inżynierowie włoskiego producenta opracowali nową sylwetkę samochodu, która umożliwia uzyskanie jeszcze lepszych parametrów aerodynamicznych, a tym samym większą wydajność, stabilność i łatwość prowadzenia pojazdu, szczególnie podczas pokonywania zakrętów.

Udoskonalony projekt nadwozia nadaje Tecnice mocniejszy, drapieżny wygląd. Nowy zderzak Ypsilon Terzo Millennio, zastosowany po raz pierwszy w Huracánie, wyposażony jest w kurtynę powietrzną. Z kolei przedni rozdzielacz z dolnymi, otwartymi listwami, kierującymi powietrze przez koła, przyczynia się do poprawy docisku i zwiększa chłodzenie. Nowa konstrukcja umożliwiła także zmniejszenie oporu powietrza o 20%, poprawiając aerodynamikę pojazdu oraz stabilność podczas hamowania i dynamicznego wchodzenia w zakręty.

Samochód jest o 6,1 cm dłuższy niż EVO i mimo tej samej wysokości i szerokości, wydaje się niższy i szerszy. Efekt ten został osiągnięty dzięki tafli czerni przedniej części zderzaka ciągnącej się wzdłuż boków pojazdu, aż do bocznych wlotów powietrza, podkreślając nowoczesny design wersji Tecnica.

Tecnica została wyposażona w silnik znany już kierowcom z Huracán STO, który zapewnia emocjonujące wrażenia zarówno podczas miejskich wycieczek, jak i torowych wyścigów. Wolnossący V10 o pojemności 5,2 litra zapewnia 640 KM i moment obrotowy 565 Nm przy 6500 obr./min. Samochód rozpędzi się w 3,2 sekundy od 0 do 100 km/h, dzięki czemu zapewnia ekscytującą, ale także wygodną codzienną jazdę.

Masa samochodu to 1379 kg, dzięki czemu jej stosunek do mocy w tym modelu wynosi 2,15 kg/KM. Do tego przekalibrowany system LDVI i wyraźnie dostrojone względem poprzedniej wersji tryby jazdy jeszcze mocniej podkreślają sportowy charakter pojazdu. Wszystko po to, aby kierowcy mogli doświadczyć idealnego Huracána.

Lamborghini Huracán Tecnica
Lamborghini Huracán Tecnica
Dźwięk silnika przy wyższych obrotach jest teraz ostrzejszy. Równolegle, inżynierowie Lamborghini zadbali o jeszcze lepszy komfort akustyczny wewnątrz kokpitu. Nowy Huracán wyposażony jest w napęd na tylną oś, specjalnie dostrojony system kontroli trakcji Performance (P-TCS) oraz nową konfigurację zawieszenia, dedykowaną dla tego modelu.

Aby w pełni skorzystać ze sportowego charakteru samochodu oraz zapewnić zróżnicowane doświadczenia z jazdy, kierowcy mogą wybrać jeden z trzech trybów:

STRADA - zapewnia stabilność i maksymalną zwrotność pojazdu, a także umożliwia wektorowanie momentu obrotowego i skorzystanie z systemu kontroli trakcji Performance Traction Control System (P-TCS). Zarówno silnik, jak i skrzynia biegów są w tym trybie dostosowane pod kątem komfortowej codziennej jazdy, w każdych warunkach.

SPORT – dzięki zwiększonej nadsterowności tylnego układu kierowniczego, dopracowanego progu poślizgu, a także bardzo responsywnemu i płynnemu układowi napędowemu i siedmiobiegowej skrzyni biegów. Tryb ten gwarantuje ekscytujące emocje z jazdy.

CORSA - budzący wyścigowego ducha samochodu. Pojazd w tym trybie reaguje na każdy ruch kierowcy z niezwykłą precyzją, a ryk wolnossącego silnika nieustannie przypomina o sportowym rodowodzie auta. Układ napędowy został tak skalibrowany, aby zapewnić optymalną reakcję przepustnicy i możliwie najszybszą zmianę biegów. Tecnica w trybie CORSA wykazuje się maksymalną precyzją i zwinnością, a także przyczepnością.

Lamborghini Huracán Tecnica
Lamborghini Huracán Tecnica
Czerpiąc z torowych doświadczeń marki Lamborghini, samochód został wyposażony w nowoczesny mechanizm, służący do zarządzania chłodzeniem węglowo-ceramicznych hamulców. Dzięki temu rozwiązaniu nowy Huracán gwarantuje jeszcze większą skuteczność hamowania, zarówno na drodze, jak i na torze. Specjalnie zaprojektowane deflektory chłodzące i przewody zaciskowe, pozwalają na to, aby przepływ powietrza kierowany był na tarcze, co z kolei umożliwia maksymalne rozpraszanie ciepła oraz zmniejszenie temperatury płynu hamulcowego.

Standardowe, jak i opcjonalne możliwości kolorystyczne wykończenia nowego Huracána pasują do specyfikacji zarówno luksusowych, jak i bardziej sportowych. Właściciele Huracána Tecnica będą mogli także spersonalizować swoje egzemplarze z pomocą dedykowanego programu Ad Personam, oferującego praktycznie nieograniczone możliwości. W konfiguratorze dostępnych jest ponad 200 opcji kolorystycznych, w tym m.in. nowe wykończenie wnętrza z alcantary, dedykowane specjalnie dla nowego modelu.


Opinie i komentarze na temat artykułu

Lamborghini Huracán Tecnica - GALERIA ZDJĘĆ

Lamborghini Huracán TecnicaLamborghini Huracán TecnicaLamborghini Huracán TecnicaLamborghini Huracán Tecnica

Zobacz także

Lamborghini Huracan Sterrato oficjalnie zaprezentowane

Lamborghini Huracan Sterrato oficjalnie zaprezentowane 2022-12-08

Lamborghini oficjalnie zaprezentowało model Huracan Sterrato. To niezwykła, terenowa wersja, która może być rywalem Porsche 911 Dakar.Oba modele mają wiele wspólnego. Oparto je na supersamochodach, zaprezentowano w odstępie kilkunastu dni, oba będą...
Lamborghini Huracan Sterrato. Terenowe i ostatnie spalinowe

Lamborghini Huracan Sterrato. Terenowe i ostatnie spalinowe 2022-11-15

Moda na samochody z podniesionym zawieszeniem stała się tak wielka, że producenci przygotowują terenowe wersje nawet supersamochodów. W tym tygodniu zadebiutuje terenowe Porsche 911 Dakar, a Lamborghini ujawniło właśnie pierwsze zdjęcia modelu Huracan...
Lamborghini Huracan Evo RWD Spider

Lamborghini Huracan Evo RWD Spider 2020-05-07

Włosi uzupełnili ofertę modelu Huracan Evo o kolejny pojazd. Wzorem pozostałych odmian (coupe i spidera z napędem na obie osie oraz coupe z napędem na tył) auto napędzane jest silnikiem V10 5,2 l. Motor osiąga moc 610 KM (8000 obr./min) i – przy...
Rekordowa sprzedaż Lamborghini

Rekordowa sprzedaż Lamborghini 2019-01-11

Lamborghini pochwaliło się właśnie wynikami sprzedaży za rok 2018. O takich przyrostach większość marek nie śmie nawet marzyć!Minione dwanaście miesięcy zakończyło się dla włoskiego producenta wynikiem 5750 sprzedanych pojazdów. Liczba nie...
Lamborghini Huracan Evo

Lamborghini Huracan Evo 2019-01-07

Lamborghini Huracan Evo to zmodernizowana wersja pojazdu pokazanego w 2013 roku. Odświeżony model jest mocniejszy i szybszy niż do tej pory.Huracan Evo nadal napędzany jest atmosferycznym silnikiem V10 o mocy pojemności 5.2 l. Chociaż silnik ten...
Podwójny jubileusz Lamborghini

Podwójny jubileusz Lamborghini 2017-10-30

Fabryka w Sant’Agata Bolognese zbudowała już ponad 9 tys. egzemplarzy Lamborghini Huracan. Włosi świętują też wyprodukowanie Lamborghini Aventador z numerem 7 000. Produkowany od 2013 roku Lamborghini Huracan jest na najlepszej drodze, by stać się...