chceauto.pl
x
Koniec produkcji Subaru Tribeca

Koniec produkcji Subaru Tribeca

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2013-10-21 Opinie
Subaru podjęło decyzję o zakończeniu produkcji swojego największego modelu, czyli dużego SUV-a o nazwie Tribeca. Ostatnie egzemplarze opuszczą fabrykę w styczniu.

Subaru Tribeca
Subaru Tribeca
Subaru B9 Tribeca zostało zaprezentowane w 2005 roku. Samochód posiada oczywiście stały napęd na wszystkie koła oraz napędzany jest silnikami typu bokser. Ponadto posiada siedem miejsc, przy czym w tej konfiguracji dość znacznie ograniczona jest pojemność bagażnika.

Subaru Tribeca
Subaru Tribeca
Subaru Tribeca (ze stosowania w nazwie B9 dość szybko zrezygnowano) szybko stało się znane w świecie motoryzacji - a to za sprawą mocno kontrowersyjnej stylizacji przedniej części nadwozia. Debiut Tribeki przypadł na okres, gdy Subaru miało duże problemy z przyjęciem kierunku rozwoju stylistyki. Stąd krytykowano nawet kolejne wcielenia Imprezy, jednak prawdziwe gromy posypały się na stylistów Tribeki. Koślawa osłona chłodnicy sprawiła, że auto szybko zaczęło się pojawiać w plebiscytach na najbrzydsze samochody.

Subaru Tribeca po liftingu
Subaru Tribeca po liftingu
W efekcie już po dwóch latach Tribeca została poddana liftingowi i otrzymała całkowicie nowy, płaski przód. Nowe rozwiązanie w żadnym razie nie było kontrowersyjne, wprost przeciwnie - zupełnie niecharakterystyczne i kompletnie nudne... To również nie pomogło Tribece.

Subaru Tribeca po liftingu
Subaru Tribeca po liftingu
Pomijając kwestię dyskusyjnej urody, auto – podobnie jak większość innych pojazdów ze stajni Subaru – cieszy się dobrą opinią. Ma dobre właściwości jezdne (ciekawa propozycja dla kogoś, kto lubi auta o twardych, sportowych, nastawach zawieszenia), chętnie przyspiesza i nie zasypuje swoich właścicieli zbyt wielką liczbą usterek.

Subaru Tribeca po liftingu
Subaru Tribeca po liftingu
Subaru Tribeca zaprojektowane została z myślą o rynku amerykańskim, gdzie segment SUV-ów tej wielkości jest naprawdę duży. Auto trafiło również do Europy, jednak duże gabaryty i wysokie ceny (w Polsce około 50 tys. euro) sprawiły, że sprzedaż była śladowa i Tribeca dość szybko była wycofywana z oferty.

Subaru Tribeca
Subaru Tribeca
W efekcie sprzedaż nigdy nie osiągnęła zakładanych poziomów. W sumie od debiutu na wszystkich rynkach sprzedano tylko niespełna 80 tys. egzemplarzy Tribeki, z czego zdecydowaną większość w Ameryce. Ostatecznie zdecydowano się zakończyć produkcję Tribecki, a ostatni samochód wyjdzie z fabryki na początku przyszłego roku.

Japończycy zapewniają, że pracują nad następcą Subaru Tribeca, jednak na razie nie wiadomo kiedy nowy, siedmioosobowy SUV ujrzy światło dzienne. Nieznana jest również jego nazwa.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Koniec produkcji Subaru Tribeca - GALERIA ZDJĘĆ

Koniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru TribecaKoniec produkcji Subaru Tribeca

Zobacz także

Nowe Subaru za 172 tys. zł

Nowe Subaru za 172 tys. zł 2012-04-22

Subaru wkracza właśnie na zupełnie nowy rynek. Na zeszłorocznym salonie motoryzacyjnym w Tokio, marka znana z produkowana samochodów z napędem na obie osie zaprezentowała nowe, dwudrzwiowe coupe. Opracowany wspólnie z inżynierami Toyoty model o nazwie...
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.