chceauto.pl
x
Koniec produkcji Mini Coupe i Mini Roadster

Koniec produkcji Mini Coupe i Mini Roadster

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2015-02-12 Opinie
Jeśli ktoś zamierza kupić fabrycznie nowe Mini Coupe lub Mini Roadster, powinien się pośpieszyć. Brytyjska marka właśnie kończy produkcję tych pojazdów.

Mini Roadster
Mini Roadster
Nie jest to zaskoczeniem. O planie znaczącej redukcji oferowanych modeli po raz pierwszy poinformowano niemal rok temu na salonie w Genewie.

Przypomnijmy, że rok temu europejskie rynku motoryzacyjne znajdowały się w głębokim kryzysie, a producenci szukali oszczędności. Nad statystykami sprzedaży pochylono się wówczas również w BMW (Mini należy do tego niemiecka producenta).

Mini Coupe
Mini Coupe
Okazało się, że w 2013 roku sprzedano ponad 75 tys. trzy- i pięciodrzwiowych hatchbacków Mini oraz ponad 47 tys. egzemplarzy Mini Countryman. Natomiast pozostałe trzy modele Mini, czyli Roadster, Coupe i Paceman sprzedawały się słabo, łącznie kupiło je mniej niż 15 tys. osób. To przesądziło ich los.

Mini Coupe
Mini Coupe
Na pierwszy ogień, rok po podjęciu decyzji, poszły właśnie Coupe i Roadster, które w 2013 roku znalazły tylko 6,5 tys. nabywców. To duża porażka, bowiem Coupe debiutowało jesienią 2011 roku na salonie we Frankfurcie, a więc zaledwie dwa lata wcześniej. Niemiecko-brytyjskie plany zagrożenia pozycji Mazdy MX-5 spaliły więc na panewce, a oba modele wychodzą z produkcji zaledwie po trzech latach sprzedaży.

Mini Roadster i Mini Coupe produkowane były w fabryce w brytyjskim Oksfordzie. Zwolnione moce produkcyjne zostaną wykorzystane do produkcji nowego Mini hacthback. Przypomnijmy, że nowa generacja tego pojazdu weszła na rynek kilka miesięcy temu.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Koniec produkcji Mini Coupe i Mini Roadster - GALERIA ZDJĘĆ

Koniec produkcji Mini Coupe i Mini RoadsterKoniec produkcji Mini Coupe i Mini RoadsterKoniec produkcji Mini Coupe i Mini RoadsterKoniec produkcji Mini Coupe i Mini RoadsterKoniec produkcji Mini Coupe i Mini RoadsterKoniec produkcji Mini Coupe i Mini RoadsterKoniec produkcji Mini Coupe i Mini RoadsterKoniec produkcji Mini Coupe i Mini Roadster

Zobacz także

Mini Roadster - pierwszy w historii marki

Mini Roadster - pierwszy w historii marki 2012-02-01

Mini konsekwentnie realizuje swój plan, zgodnie z którym w ofercie marki ma docelowo znaleźć się aż dziesięć pojazdów. Obecnie kupić można sześć różnych modeli: "zwykłe" Mini, Mini Clubman (kombi), Mini Countryman (SUV), Mini Cabrio i Mini...
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.