chceauto.pl
x
Jeep Gladiator w salonach. Ceny

Jeep Gladiator w salonach. Ceny

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2021-01-12 Opinie
Jeep rozpoczyna sprzedaż swojego pierwszego od 30 lat pickupa, czyli modelu Gladiator. Poznaliśmy polskie ceny tego modelu.

Jeep Gladiator Overland
Jeep Gladiator Overland
Jeep Gladiator został oficjalnie zaprezentowany na salonie w Los Angeles w listopadzie... 2018 roku. Na jego europejską premierę musieliśmy więc czekać przeszło dwa lata.

Samochód został zbudowany na bazie Wranglera. Pickup jest jednak znacznie większy - ma 513 cm długości, czyli aż o 79 cm więcej niż Wrangler. By zmieścić skrzynię ładunkową o długości 153 cm, inżynierowie o 49 cm (do 348 cm) zwiększyli rozstaw osi.

Jeep Gladiator zapewnia wysokie możliwości terenowe, typowe dla Jeepów. W aucie zastosowano system napędu wszystkich kół full-time Selec-Trac 4x4, obejmujący dwubiegową skrzynię rozdzielczą o przełożeniu redukcyjnym równym 2,72:1, a także oś przednią i tylną Dana 44 heavy-duty trzeciej generacji z przełożeniem 3,73:1.

Jeep Gladiator Overland
Jeep Gladiator Overland
Kąt natarcia wynosi aż 43,6 stopnia. Kąt zejścia – 26. Mniej imponujący – za sprawą dużego rozstawu osi – jest kąt rampowy, który wynosi 20,3 stopnia. Trakcję poprawia tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Wszystkie poziomy wyposażenia w gamie Gladiatora noszą oznaczenie Trail Rated, potwierdzające wysokie możliwości terenowe.

Jednocześnie Gladiator jest samochodem dobrze wyposażonym m.in. w zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz łączności. Sercem systemu infotainment jest dotykowy ekran o przekątnej 7 lub 8,4 cala, natomiast ekran między analogowymi wskaźnikami ma 7 cali. Standardem jest kamera cofania, opcją kamera z przodu, która ułatwia jazdę w terenie.

Jeep Gladiator Overland
Jeep Gladiator Overland
W Europie Jeep Gladiator będzie dostępny w wersjach wyposażenia Sport i Overland, a także w premierowym wariancie Launch Edition, oferowanym na początek, w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

We wszystkich wersjach wyposażenia pod maską znajduje się nowy 3,0-litrowy silnik MultiJet V6, który zapewnia moc 264 KM i moment obrotowy o wartości 600 Nm. Silnik współpracuje automatyczną skrzynią biegów o ośmiu przełożeniach i rozpędza Gladiatora do 100 km/h w 8,6 s.

Na razie poznaliśmy tylko cenę bogato wyposażonej wersji premierowej, która będzie kosztować od 289 tys. zł. Samochód pojawi się w salonach Jeepa jeszcze w styczniu.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Jeep Gladiator w salonach. Ceny - GALERIA ZDJĘĆ

Jeep Gladiator w salonach. CenyJeep Gladiator w salonach. CenyJeep Gladiator w salonach. CenyJeep Gladiator w salonach. CenyJeep Gladiator w salonach. Ceny

Zobacz także