chceauto.pl
x
Genesis GV70. Nowy luksusowy model

Genesis GV70. Nowy luksusowy model

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-11-03 Opinie
Genesis to należąca do Hyundaia marka, pod którą sprzedawane są samochody luksusowe. Koreańczycy rozszerzają właśnie gamę o pojazd o nazwie GV70.

Genesis GV70
Genesis GV70
Ten piąty w ofercie Genesisa model to SUV średniej wielkości.

GV70 będzie pozycjonowany segment niżej niż GV80, którego należy traktować jak konkurencję BMW X5, Audi Q5 czy Mercedesa GLE. Oba modele, podobnie zresztą, jak cała gama Genesisa, oparte są na tej samej płycie podłogowej.

Chociaż Genesis nie zdradził jeszcze rozwiązań technicznych, to płyta podłogowa niesie pewne konsekwencje - stąd możemy przypuszczać, że GV70 będzie napędzany rzędowymi silnikami czterocylindrowymi lub V6.

Genesis GV70 Sport
Genesis GV70 Sport
Podstawowe wersje będą napędzane na koła tylne, ale dostępne będą również samochody z napędem na wszystkie koła.

Genesis zdradził również, że w ofercie znajdzie się wersja Sport, cechująca się m.in. nakładkami na progi, zmienionym wydechem czy felgami o większej średnicy.

Genesis GV70
Genesis GV70
Nie ma większych zaskoczeń, jeśli chodzi o wnętrze. Jest ono właściwie identyczne z tymi, znanymi już z innych modeli marki, jego cechą charakterystyczną jest minimalistyczny styl z szeroką konsolą środkową i umieszczonym na szczycie deski rozdzielczej ekranem systemu infotaiment.

Genesis GV70 na rynku będzie rywalizował m.in. z BMW X3, Audi Q3, Mercedesem GLC czy Lexusem NX.

Warto dodać, że chociaż markę Genesis stworzono z myślą o rynku amerykańskim, to jednak Koreańczycy zamierzają rozpocząć sprzedaż samochodów tej marki również w Europie. Na Starym Kontynencie lokomotywami sprzedaży mają być mniejsze modele, czyli G70 (również z wersji Shooting Brake) oraz właśnie GV70.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Genesis GV70. Nowy luksusowy model - GALERIA ZDJĘĆ

Genesis GV70. Nowy luksusowy modelGenesis GV70. Nowy luksusowy modelGenesis GV70. Nowy luksusowy modelGenesis GV70. Nowy luksusowy modelGenesis GV70. Nowy luksusowy modelGenesis GV70. Nowy luksusowy modelGenesis GV70. Nowy luksusowy modelGenesis GV70. Nowy luksusowy modelGenesis GV70. Nowy luksusowy model
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.