chceauto.pl
x

Dacia Dokker 2013

Oceny użytkowników4.0000/5. Głosy: 2
Ocena: 4/5
Głosy: 2.

Dostępne silniki

benzyna

1.6

diesel

1.5 dCi
Dokker - samochód skierowany głównie do drobnych przedsiębiorców produkowany w tej samej fabryce Dacii w Maroko, co nowy minivan Lodgy. Taka lokalizacja produkcji nie jest przypadkowa – auto, tak jak i Lodgy – bazuje na nowej płycie podłogowej oznaczonej symbolem M0.

Dacia DokkerDokker oferowana jest w dwóch odmianach: osobowej (samochód może zabrać na pokład pięć osób) oraz dostawczej (dokker van). Auto mierzy 4,36 m długości, 1,75 m szerokości i aż 1,81 m wysokości. W przednim zawieszeniu, podobnie jak w innych konstrukcjach Dacii, zastosowano kolumny MacPhersona. Tylna oś zaadaptowana została z Renault Kangoo. Nastawy zawieszenia różnią się jednak miedzy wersją osobową a dostawczą.

Nawet w osobowej wersji pojemność bagażnika to 800 litrów – taką wartością nie może pochwalić się żaden z konkurentów. Długość przestrzeni bagażowej to aż 1,16 m – jeśli złożymy tylną kanapę (oparcia składane w stosunku 40:60) pojemność przestrzeni bagażowej wzrośnie do rekordowych trzech metrów sześciennych.

Auto bazuje na płycie podłogowej Dacii LodgyJeszcze większą przestrzenią – 3,3 metra sześciennego – pochwalić się może dwuosobowa wersja Dokker Van, w której bagażnik odgrodzony jest od kabiny kierowcy specjalną, dwuczęściową regulowaną kratą ochronną. Dzięki składanemu fotelowi pasażera w samochodzie przewieźć można ładunki o długości do 3,1 m.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS