chceauto.pl
x
BMW Vision Neue Klasse X

BMW Vision Neue Klasse X

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2024-03-23

Podczas targów IAA w 2023 roku BMW zaprezentowało pojazd o nazwie Vision Neue Klasse, który był zapowiedzią sedanów o napędzie elektrycznym. Teraz niemiecki koncern pokazał Vision Neue Klasse X, czyli zapowiedź również elektrycznego SUV-a.

  1. BMW Vision Neue Klasse X. Napęd
  2. BMW Vision Neue Klasse X. Nadwozie
  3. BMW Vision Neue Klasse X. Wnętrze
  4. BMW Vision Neue Klasse X. Rynkowa premiera

BMW Vision Neue Klasse X. Napęd

Oba pojazdy oparte są na tej architekturze dla pojazdów elektrycznych, wykorzystujących technologię 800V. Nowe koncepcyjne modele wykorzystują ulepszone silniki elektryczne oraz okrągłe ogniwa akumulatorów litowo-jonowych. Mają one gęstość energii o ponad 20% wyższą niż w przypadku dotychczasowych ogniw pryzmatycznych.
BMW Vision Neue Klasse X
BMW Vision Neue Klasse X
W połączeniu z przejściem na system 800 V przyspieszają one ładowanie nawet o 30 procent. W ciągu dziesięciu minut można wydłużyć zasięg o 300 km. Ponadto zasięg ma być większy o 30 proc. niż w obecnych modelach.

BMW Vision Neue Klasse X. Nadwozie

BMW Vision Neue Klasse X kontnuuje linię stylistyczną zapoczątkowaną przez BMW Vision Neue Klasse. Styliście wreszcie zrezygnowali z monstrualnych "nerek" na osłonie chłodnicy, wracając do korzeni, do "nosa rekina". Cały język projektowania jest utrzymany w minimalistycznej formie.
BMW Vision Neue Klasse X
BMW Vision Neue Klasse X
Nowa platforma umożliwia uzyskanie długiego rozstawu osi, krótkich zwisów karoserii i typowych proporcji BMW. Cechy szczególne BMW Vision Neue Klasse X to duże powierzchnie szyb i panoramiczny szklany dach.
BMW Vision Neue Klasse X
BMW Vision Neue Klasse X

BMW Vision Neue Klasse X. Wnętrze

W kabinie znajdziemy nową kierownicę z przyciskami wielofunkcyjnymi, wyświetlacz centralny z intuicyjną obsługą dotykową i BMW Panoramic Vision wraz z ulepszonym sterowaniem głosowym inteligentnego asystenta osobistego.
BMW Vision Neue Klasse X
BMW Vision Neue Klasse X
BMW Panoramic Vision wyświetla najważniejsze informacje na całej szerokości przedniej szyby (umieszczony jest na podszybiu). W modelach seryjnych Neue Klasse będzie on uzupełniony o udoskonalony wyświetlacz BMW 3D Head-up.

Wyświetlacz centralny w BMW Vision Neue Klasse X jest zintegrowany z deską rozdzielczą. Wyświetlane kolory są przenoszone nie tylko na światło ambientowe, ale także na podświetlane powierzchnie tekstylne deski rozdzielczej.
BMW Vision Neue Klasse X
BMW Vision Neue Klasse X

BMW Vision Neue Klasse X. Rynkowa premiera

Modele Neue Klasse będą produkowane w zakładzie BMW w węgierskim Debreczynie. Jako pierwszy pojawi się sedan, który będzie elektrycznym odpowiednikiem serii 3 - ma to nastąpić już w 2025 roku. Rok dłużej poczekamy na rozpoczęcie produkcji SUV-a, który będzie zapewne nosił nazwę BMW iX3.

BMW Vision Neue Klasse X - GALERIA ZDJĘĆ

BMW Vision Neue Klasse XBMW Vision Neue Klasse XBMW Vision Neue Klasse XBMW Vision Neue Klasse XBMW Vision Neue Klasse XBMW Vision Neue Klasse X

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS