chceauto.pl
x
Audi Skysphere concept

Audi Skysphere concept

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-08-20 Opinie
Audi, które mocno nastawiło się na rozwój samochodów elektrycznych, pokazało prototyp pojazdu przyszłości o nazwie Skysphere Concept. Jego cechy szczególne, poza elektrycznym napędem, to możliwość jazdy autonomicznej oraz... zmienny rozstaw osi, a tym samym zmienna długość nadwozia.

Audi Skysphere concept
Audi Skysphere concept
Generalnie Skysphere to dwuosobowy roadster. Auto ma otwarty dach i wydłużoną przednią część nadwozia. Samochód może mieć 5,19 m długości. Dlaczego może? Bo niezwykłą cechą prototypu jest możliwość zmiany rozstawu osi. Założenie jest takie, że na krętych drogach kierowca prowadzi samodzielnie, czerpiąc przyjemność z jazdy. Wówczas rozstaw osi jest krótszy (2,88 m), a auto jest bardziej zwinne, mając 4,94 m długości.

Audi Skysphere concept
Audi Skysphere concept
Jednak jeśli mamy przed sobą monotonną jazdę autostradą, przełączamy samochód w tryb autonomiczny i wówczas rozstaw osi zwiększa się o 25 cm (do 3,13 m), wnętrze staje się obszerniejsze, a jazda bardziej komfortowa.

Wnętrze samochodu jest niezwykle futurystyczne. Biegnący niemal przez całą szerokość samochodu ekran ma 1,41 m długości i 18 cm wysokości. W trybie autonomicznym kierownica jest całkowicie chowana, kabina staje się więc minisalonem, a na ekranie można np. obejrzeć film.

Audi Skysphere concept
Audi Skysphere concept
Audi Skysphere waży 1880 kg. To niewiele, biorąc pod uwagę, że auto napędzane jest przez elektryczny silnik o mocy 624 KM i momencie 750 Nm, który energię czerpie z akumulatorów o pojemności 80 kWh. Sprint to 100 km/h ma trwać około 4 sekund.

W tym miejscu uwaga - nietypowa architektura ze zmiennym rozstawem osi spowodowała, że baterii nie dało się zabudować w podłodze. Dlatego miejsce dla nich wygospodarowano za dwuosobową kabiną.

Audi Skysphere to tak naprawdę koncept, który pokazuje kierunek w jakim będą się rozwijały samochody Audi. Jest pierwszym z kilku prototypów, które ma zaprezentować w najbliższym czasie niemiecki koncern.

Audi Skysphere Concept na wideo:
Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Audi Skysphere concept - GALERIA ZDJĘĆ

Audi Skysphere conceptAudi Skysphere conceptAudi Skysphere conceptAudi Skysphere conceptAudi Skysphere conceptAudi Skysphere conceptAudi Skysphere conceptAudi Skysphere conceptAudi Skysphere conceptAudi Skysphere concept

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS