chceauto.pl
x
Aston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochód

Aston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochód

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-07-17 Opinie
Aston Martin Valhalla to 950-konna hybryda plug-in, którą angielska marka zamierza wkroczyć na zupełnie nowe terytoria.

Aston Martin Valhalla
Aston Martin Valhalla
Aston Martin Valhalla został zaprezentowany w wersji prototypowej na początku 2019 roku jako AM-RB-003, co oznacza, że został stworzony wspólnie przez Aston Martina i Red Bull Racing. Przeszło dwa lata przyszło nam czekać na wersję produkcyjną tego pojazdu.

Valhalla ma być pierwszym z zapowiadanej całej serii nowych modeli Aston Martina z silnikiem umieszczonym centralnie. W Valhallii jest to wywodząca się z Formuły 1 jednostka 4.0V8 produkcji AMG. Dzięki podwójnemu doładowaniu generuje ona 750 KM.

Aston Martin Valhalla
Aston Martin Valhalla
Ale to nie wszystko. Ośmiocylindrowa jednostka jest wspomagana przez elektryczny silnik o mocy 204 KM. Moc systemowa hybrydowego układu napędowego to 950 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi okrągłe 1000 Nm.

O ile silnik spalinowy napędza wyłącznie tylne koła, to już jednostka elektryczna może napędzać obie osie, a w trybie elektrycznym napędza tylko koła przednia (zasięg w tym trybie to 15 km). W trybie hybrydowym istnieje jednak możliwość napędzania tylnej osi przez oba silniki. W takiej sytuacji na tylne koła trafi więc 950 KM i 1000 Nm!

Aston Martin Valhalla
Aston Martin Valhalla
Dzięki szerokiemu zastosowaniu włókna węglowego Aston Martin Valhalla waży zaledwie 1500 kg. W połączeniu z wysoką mocą oznacza to niesamowite osiągi - Valhalla rozpędza się do 100 km/h w 2,5 s, prędkość maksymalna wynosi 330 km/h. Aston Martin zapewnia, że samochód będzie w stanie pokonać północną pętlę toru Nurburgring w 6 minut i 30 sekund...

Jednocześnie Aston Martin Valhalla jest wyposażony w szereg nowoczesnych systemów wspomagania kierowcy - m.in. automatyczne światła drogowego, system hamowania awaryjnego, adaptacyjny tempomat, system monitorowania martwego pola, a także tak prozaiczne rzeczy, jak czujniki parkowania czy system kamer 360.

Ceny Aston Martina Valhalla nie zostały ujawnione, ale pewne jest, że tanio nie będzie...

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Aston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochód - GALERIA ZDJĘĆ

Aston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochódAston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochódAston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochódAston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochódAston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochódAston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochódAston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochódAston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochódAston Martin Valhalla. Hybrydowy supersamochód

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.