chceauto.pl
x
Nowy Ford Focus
Alfa Romeo będzie marką ekskluzywną

Alfa Romeo będzie marką ekskluzywną

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2018-06-08 Opinie
Wygląda na to, że w najbliższych latach Alfa Romeo przekształci się ze stosunkowo masowego producenta samochodów w ekskkluzywaną markę oferującą drogie pojazdy dla nielicznych. Tak przynajmniej wynika z planu rozwoju marki nakreślonego przez prezesa Fiat Chrysler Automobiles Sergio Marchionne.

Do 2021 roku próżno się spodziewać premier nowych modeli, które byłyby w zasięgu przeciętnego Kowalskiego (nawet włoskiego, czy niemieckiego). Przeciwnie, z oferty zniknie najtańszy model, czyli MiTo, a następcy nie przewiduje się. Zaprezentowana w 2010 roku Giulietta, w roku 2021 wciąż ma być w sprzedaży, jedynie zaplanowano jej modernizację.

Alfa Romeo Stelvio
Alfa Romeo Stelvio
]Podobnie ma się sprawa z Giulią, przy czym tu sprawa jest o tyle lepsza, że jest to znacznie młodszy model, który niedawno trafił do sprzedaży.

Na czym więc Alfa Romeo chce opierać swoją sprzedaż? Na modelach, których obecnie nie ma w ofercie i które będą pozycjonowane w całkowicie nowych segmentach. Głównie chodzi o supersamochody - plany zakładają wprowadzenie nowej generacji Alfy Romeo 8C, która ma mieć hybrydowy układ napędowy o mocy... 700 KM oraz niewiele słabszej (600 KM), również hybrydowej Alfy Romeo GTV.

Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulietta
Ten ostatni model ma bazować na rozwiązaniach stosowanych w Giulii, a więc jest szansa również na stosowanie słabszych, a tym samym bardziej przystępnych cenowo, jednostek napędowych.

Pozostałe plany rozwoju Alfy Romeo dotyczą SUV-ów. Mają pojawić się nowe modele, pozycjonowane poniżej (w segmencie kompaktowym) i powyżej (segment E) jedynego obecnie SUV-a Alfy Romeo, czyli Stelvio.

Ponadto Włosi zamierzają rozwijać sprzedaż w Chinach, dlatego pojawią się modele ze zwiększonym rozstawem osi (Giulia i Stelvio). W planach jest również wycofanie się z silników Diesla i sukcesywna elektryfikacja gamy modelowej (początkowo w formie hybryd).

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Alfa Romeo będzie marką ekskluzywną - GALERIA ZDJĘĆ

Alfa Romeo będzie marką ekskluzywnąAlfa Romeo będzie marką ekskluzywnąAlfa Romeo będzie marką ekskluzywną

Zobacz także

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.