Uwaga Średni przebieg sugerowanej jednostki napędowej wskazuje na dość znaczne wyeksploatowanie silnika. Decydując się na montaż instalacji gazowej, trzeba wybrać dobry warsztat, który tak dobierze instalację gazową by nie doszło do wypalenia gniazd zaworowych, co może się skończyć utratą kompresji w cylindrach i szybką koniecznością remontu kapitalnego.
Hummer H2 I 6.2 398 KM - GALERIA ZDJĘĆ
Hummer H2 I 6.2 398 KM
Hummer to marka, która wyrosła z amerykańskiej tradycji wojskowych.
Samochody tego producenta szybko urosły do miana symbolu statusu i... pogardy dla środowiska naturalnego. Model H2 zaprezentowano w 2000 roku na targach samochodowych w Detroit, ale pierwsze auta wyjechały na drogi dopiero w 2002 roku. Do napędu służą wyłącznie benzynowe silniki V8 o monstrualnych, jak na nasze warunku, pojemnościach. Auto wyposażone jest w stały napęd na cztery koła. Moc przekazywana jest za pomocą automatycznej, czterostopniowej skrzyni biegów (wyposażonej w dwustopniowy reduktor).
Samochody praktycznie nie występują na rynku wtórnym, więc nie sposób wskazać na typowe usterki. Eksploatacja na pewno nie będzie należeć do tanich, chociażby ze względu na ogromne zużycie paliwa (w przypadku V8 20 l./100 km to raczej norma). Co ciekawe, ceny części nie są powalająco wysokie, pod warunkiem, że szukamy ich w sklepach wyspecjalizowanych w samochodach z USA, lub zamawiamy je przez Internet, bezpośrednio w Stanach.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.