Toyota Wyprzedaż
chceauto.pl
Katalog samochodów
zobacz w katalogu
Katalog > Mitsubishi > Pajero Pinin > 1999 > 1.8 GDI
Oceń ten samochód
Do tej pory oceniono na 3.67. Liczba ocen: 3.
Średnia cena
10 000 zł Dlaczego taka?
Nadwozie
SUV
Skrzynia
ręczna
Napęd
4x4
Średni przebieg
Dostępność auta
trudno kupićWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęłatwo kupić

OSIĄGI

Moc
120 KM
Przyspieszenie do 100 km/h
10.2 s.
Prędkość maksymalna
168 km/h
Pojemność
1834 cm3

KOSZTY

Spalanie
10 l benzyny na 100 km (średnie rzeczywiste zużycie paliwa)
Koszt przejechania 100 km
44 zł
Ubezpieczenie OC/AC

SERWIS

Bezawaryjność
bardzo awaryjnyAwaryjność nie odbiega od średniej, można zaryzykowaćmało awaryjny
Koszt serwisu
drogiDramatu nie ma, wiadomo, że auto kosztuje tani

BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT Czy bezpieczeństwo jest ważne?

Bezpieczeństwo
mało bezpiecznyNie jest źle, ale dobrze też nie... bezpieczny
Segment
I
Bagażnik
258 litrówNiewielkie zakupy się zmieszczą, na nie więcej niż dwie osoby
Ryzyko kradzieży
dużeTych samochodów się nie kradnie małe

MOŻLIWOŚĆ ZAŁOŻENIA INSTALACJI LPG

Montaż instalacji gazowej do samochodu z wtryskiem bezpośrednim jest mocno utrudniony. Na rynku dostępnych jest kilka instalacji dedykowanych do tego typu aut, ale koszt ich założenia jest bardzo wysoki. Problem leży w konstrukcji wtryskiwaczy benzyny, które dzięki wtryskowi mieszanki utrzymują optymalną temperaturę pracy. Przy braku wtrysku benzyny wtryskiwacze szybko się przegrzewają i może dojść do ich zapieczenia. Dlatego, by chłodzić fabryczne wtryski, komputer sterujący instalacją LPG co jakiś czas włącza wtrysk benzyny. Potęguje to jednak zużycie benzyny, co - biorąc pod uwage wysokie ceny tego typu instalacji gazowych - sprawia, że często gra okazuje się nie warta świeczki.

Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 120 KM - GALERIA ZDJĘĆ

Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 120 KMMitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 120 KMMitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 120 KMMitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 120 KMMitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 120 KMMitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 120 KM

Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 120 KM

Produkowane od lat 80-ych zeszłego wieku Mitsubishi Pajero okazało się dużym sukcesem. Kolejne generacje sprzedawały się dobrze, jednak duże rozmiary oraz wysoka cena powodowały, że auto nie było dostępne dla wszystkich. 
Dlatego w drugiej połowie lat 90-tych powstała koncepcja wyprodukowania mniejszej wersji Pajero, ale równie dzielnej w terenie. Samochód otrzymał skróconą płytę podłogową o niewielkim rozstawie osi (na poziomie ówczesnych samochodów osobowych segmentu B), a projekt nadwozia opracowała Pininfarina. W ten sposób powstało Mitsubishi Pajero Pinin, które nazwano tak, by uhonorować wkład Włochów, którzy nie tylko zaprojektowali nadwozie, ale również zajęli się produkcją tego modelu (we własnej fabryce Pininfariny zlokalizowanej niedaleko Turynu).
Pajero Pinin zadebiutowało w 1999 roku i zjeżdżało z taśm montażowych (zarówno w wersji 3-, jak i 5-drzwiowej) przez 5 lat. Ze względu na niewielki rozstaw osi, wnętrze auta było dość ciasne, w zasadzie wygodnie podróżować mogli tylko pasażerowi siedzący z przodu. Pajero Pinin ma sprawny napęd wszystkich kół, krótki zwisy i wysoki prześwit, co czyni z niego prawdziwy samochód terenowy, oczywiście kosztem komfortu. 
Pod względem mechanicznym auto uważane jest za bezawaryjne. Przed zakupem warto jednak sprawdzić stan nadwozia, które dość szybko poddaje się rdzy.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2010-09-05

INNE NADWOZIA

Mitsubishi Pajero Pinin CRASHTEST

Ogłoszenia

Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 120 KM - PODOBNE SAMOCHODY

Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI 120 KM Opinie i komentarze

comments powered by Disqus
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.