chceauto.pl
x

Hyundai Coupe II 2.0 143 KM

Hyundai Coupe II 2.0 143 KM
Katalog samochodów
Rok produkcji
2006
Średnia cena
13 000 zł
Nadwozie
coupe
Skrzynia
ręczna
Napęd
przedni
Średni przebieg
Dostępność auta
trudno kupićOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniałatwo kupić
Pojemność
1975 cm3
Silnik
benzyna

OSIĄGI

Moc
143 KM
0-100 km/h
9.2 s.
V max
209 km/h

KOSZTY

Spalanie
8.3 l benzyny na 100 km (średnie rzeczywiste zużycie paliwa)
Koszt przejechania 100 km
54 zł

SERWIS

Bezawaryjność
bardzo awaryjnyAwaryjność nie odbiega od średniej, można zaryzykowaćmało awaryjny
Koszt serwisu
drogiDramatu nie ma, wiadomo, że auto kosztuje tani

BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT Czy bezpieczeństwo jest ważne?

Bezpieczeństwo
mało bezpiecznyNie jest źle, ale dobrze też nie... bezpieczny
Segment
G
Bagażnik
360 litrówSzału nie ma, ale dramatu też nie
Ryzyko kradzieży
dużeMożna zostawiać auto otwarte, z kluczykami, a i tak nikt nie weźmie małe

MOŻLIWOŚĆ ZAŁOŻENIA INSTALACJI LPG

Zwrot kosztu instalacji po
13000 km czyli po 9 miesiącach
Zużycie paliwa
10 l gazu na 100 km
Koszt przejechania 100 km
32 zł
Przyspieszenie do 100 km/h
10.1 s.
Prędkość maksymalna
190 km/h
Uwaga
Średni przebieg sugerowanej jednostki napędowej wskazuje na dość znaczne wyeksploatowanie silnika. Decydując się na montaż instalacji gazowej, trzeba wybrać dobry warsztat, który tak dobierze instalację gazową by nie doszło do wypalenia gniazd zaworowych, co może się skończyć utratą kompresji w cylindrach i szybką koniecznością remontu kapitalnego.

Hyundai Coupe II 2.0 143 KM - GALERIA ZDJĘĆ

Hyundai Coupe II 2.0 143 KMHyundai Coupe II 2.0 143 KMHyundai Coupe II 2.0 143 KMHyundai Coupe II 2.0 143 KMHyundai Coupe II 2.0 143 KMHyundai Coupe II 2.0 143 KMHyundai Coupe II 2.0 143 KMHyundai Coupe II 2.0 143 KM

Hyundai Coupe II 2.0 143 KM

Hyundai Coupe

Hyundai Coupe debiutował w 1996 roku zastępując przestarzały model Scoupe. Pierwsza generacja Coupe (RD) była oferowana do 2003 roku, w 2001 roku samochód poddano liftingowi. Auta poliftingowe najłatwiej poznać po kompletnie zmienionych przednich światłach (są podwójne i okrągłe. W 2003 roku pojawiła się druga generacja Hyundaia Coupe (GK), której produkcję zakończono w 2009 roku.

Hyundai Coupe II

Druga generacja Hyundaia Coupe (typoszereg GK) to stosunkowo rzadki widok na polskich drogach. Na rynkach europejskich samochód oferowany był w latach 2001 - 2009. Auto nie doczekało się bezpośredniego następcy, Hyundai nie pozostawił jednak klientów samym sobie - w 2008 roku w ofercie koreańskiej marki pojawił się zupełnie nowy model Genesis Coupe.

Producent nie ukrywa, że model Coupe nie jest autem stricte sportowym a ma jedynie "sportowe aspiracje". O takim podejściu świadczą chociażby zastosowane jednostki napędowe - na niektórych rynkach podstawowa miała pojemność 1,6 litra i rozwijała zaledwie 105 KM. W większości krajów europejskich otwierającym ofertę był benzynowy, czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 litra, który dzięki szesnastozaworowej głowicy i układowi zmiennych faz rozrządu generował moc nieco ponad 140 KM.

Wymiary nadwozia - długość 4,39 m, rozstaw osi 2,53 m - zapewniają stosunkowo komfortowe warunki podróżowania dwójce dorosłych. Nawet osoby o wzroście powyżej 1,9 m nie powinny mieć problemu ze znalezieniem optymalnej, wygodnej pozycji. Z tyłu, na dłuższą metę, wygodnie nie będzie nikomu. Nisko opadająca linia dachu sprawia, że pasażerowie (dwuosobowej) kanapy mają problemy ze znalezieniem miejsca na głowy.

Na tle klasowych konkurentów pokroju Toyoty Celica czy Audi TT wnętrze prezentuje się raczej skromnie. Ergonomii nie można niczego zarzucić (pomysłowo zastosowano np. uchwyt na kubek dla pasażera - to pokłosie faktu, że auto - pod nazwą Tiburon - oferowane było również w USA) ale jakość plastików użytych do wykończenia deski rozdzielczej czy boczków drzwi nie jest najwyższa. Estetów drażnić będzie szczególnie twarde, niezbyt ładne tworzywo użyte do wykończenia konsoli środkowej. Można też narzekać na jakość wykończenia - z czasem zarówno deska rozdzielcza, jak i np takie elementy, jak półka bagażnika zaczynają wydawać głośne, nieprzyjemne odgłosy. Nie najlepsze opinie zbiera też układ wydechowy - wprawdzie samochód może się pochwalić rasowym brzmieniem, ale przy prędkościach autostradowych we wnętrzu robi się nieprzyjemnie głośno.

W przypadku Hyunadia Coupe pochwalić należy zawieszenie. Mimo że samochód napędzany jest na przednią oś, wprawny kierowca nie będzie miał problemów z dynamicznym pokonywaniem zakrętów. Amatorzy ofensywnej jazdy powinni być zadowoleni - charakterystyka tłumienia nastawiona jest raczej na sport niż komfort. Na tle konkurencji słabo wypada natomiast precyzja układu kierowniczego i hamulce. Mimo tego podwozie zasługuje na wysokie noty również ze względu na wysoką trwałość. Przed zakupem radzimy jedynie dobrze wsłuchać się w pracę łożysk - tylne wymienia się wyłącznie z piastą, koszt naprawy całej osi przekroczyć może tysiąc złotych. Poza łożyskami tylnych kół części zawieszenia są tanie, trwałe i nie ma problemu z ich dostępnością. Osobno wymienia się np tuleje czy sworznie wahaczy, co ogranicza koszty napraw.

Hyundai Coupe, chociaż nie cieszy się taką renomą jak konkurencyjne pojazdy, odwdzięcza się niewielkimi kosztami eksploatacji. Auto uchodzi za bezawaryjne i jeśli poprzedni właściciele nie zaniedbywali czynności obsługowych, można zakładać, że nie będzie sprawiać problemów. Naprawy ograniczają się w zasadzie wyłącznie do czynności obsługowych takich, jak wymiana zużytych elementów zawieszenia, sprzęgła czy rolek napinających i pasków osprzętu. Czasami problemy sprawia układ klimatyzacji, stosunkowo trudny w diagnozie jest układ elektryczny (wielu mechaników nie dysponuje komputerem do czytania błędów Hyundaia). Mimo tego, usterki zdarzają się rzadko, czasami interwencji elektryka wymagać mogą np poluzowane kostki pod fotelami (błąd poduszek powietrznych) czy zapalająca się kontrolka "check engine". Z mechanicznego punktu widzenia samochód ma raczej prostą budowę, dzięki czemu część drobnych napraw wykonać można samemu. Nie polecamy jedynie samodzielnej wymiany świec i przewodów w silniki 2,7 litra (wymaga zdjęcia kolektora dolotowego).

Przed zakupem koniecznie skontrolujmy jednak stan karoserii (zwłaszcza tylne nadkola), która w niektórych egzemplarzach szybko koroduje. Po zakupie radzimy zakonserwować profile zamknięte i podłogę (uwaga na plastikowe osłony progów - próba ich zdjęcia na pewno skończy się urwaniem plastikowych zaczepów, które dostępne są jedynie w ASO!) - odwlecze to konieczność poważnych napraw blacharskich o dobre kilka lat.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2013-08-04

Wersje

SILNIKI, NAPĘDY I SKRZYNIE

NADWOZIA

Używane: Hyundai Coupe GK2013-08-04A może coś na H?2011-05-30

Ogłoszenia

Hyundai Coupe

Hyundai Coupe

podkarpackie

13 500 zł
Hyundai Coupe

Hyundai Coupe

kujawsko-pomorskie

18 700 zł

Hyundai Coupe II 2.0 143 KM - PODOBNE SAMOCHODY

Alfa Romeo GT

Alfa GT

1.8 TS 140 KM benzyna2006couperęcznaprzedni
cena średnia 17 000 zł
OCENY
Dostępność

Hyundai Coupe II 2.0 143 KM Opinie i komentarze

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS